Miesiąc październik rozpoczął się spadkowym tonem dla pierwszego i największego zasobu kryptograficznego, Bitcoin (BTC). Najpierw były wiadomości dotyczące zarzutów BitMEX przez CFTC, w których CTO został aresztowany w tej sprawie.

Następnie 2 października prezydent USA Donald Trump w tweecie oświadczył, że zaraził się koronawirusem

Następnie Bitcoin spadł do 10500 USD, gdzie skonsolidował się, zanim dzisiejsza energiczna próba byków spowodowała, że ​​jego cena ponownie osiągnęła poziom 11000 USD.Odreagowanie ceny BTC rozpoczęło się w poprzednim tygodniu, zwiększając się o prawie 6,5% w stosunku do minimum z 2 października. Ten zwyżkowy ruch został przedłużony w tym tygodniu, ponieważ BTC zanotowało trzy dni z rzędu. Przede wszystkim The News Spy był postrzegany jako wyłamanie się z trójkąta na swoim dziennym wykresie, który uważany był za niedźwiedzi proporzec podążający za wzorem odwrócenia głowy i ramion. Słabnący dolar amerykański i zakup Bitcoinów za 50 milionów dolarów przez Square również pomogły w odzyskaniu BTC.

Czwarty co do wielkości zasób kryptograficzny pod względem kapitalizacji rynkowej, XRP zawsze miał historię nieszczęść przypisywanych jego wydajności. XRP miał problemy w porównaniu z innymi zasobami kryptograficznymi, ale sygnał wskazuje, że ta narracja może wkrótce zostać pominięta.

Bitcoin wywołał tę reakcję po trafieniu 11 000 $

Analitycy spodziewali się większego spadku po dwóch negatywnych wydarzeniach na początku października, ale odporność BTC była najbardziej zadowolona. dalszy wzrost do 11 tys. $ podniósł nastroje do optymizmu. 10 500 USD jest uważane za najbardziej krytyczny poziom, ponieważ był historycznie ważnym poziomem wsparcia zarówno w bieżącym, jak i w poprzednich cyklach cenowych.

Pseudonimowy trader „Light” stwierdził, że krótkoterminowe odbicie BTC jest pozytywne, jednocześnie wyrażając opinię, że BTC był już byczy w swojej strukturze przed wydarzeniem na placu. Uważa również, że odzyskiwanie BTC może zostać przedłużone w najbliższym czasie.

Michael van de Poppe, trader na giełdzie w Amsterdamie, stwierdził, że Bitcoin może potrzebować przełamać przedział oporu od 11 000 do 11 200 USD przed dalszym wzrostem. Stwierdził również, że prawdopodobieństwo, że BTC zobaczy w najbliższej przyszłości zakres niskiej zmienności od 10500 do 11 200 USD, i że BTC jest prawdopodobnie we wczesnej fazie, w której zaczynają napływać inteligentne pieniądze i instytucje.

W najbliższym czasie inwestorzy spodziewają się ceny BTC po ponownym przetestowaniu poziomu klucza 11 000 USD w zakresie od 10 500 USD do 11 000 USD. W średnim okresie analitycy spodziewają się zbliżającego się wybicia powyżej 11 000 USD, rozciągającego się do 13 000 USD. Znaczenie poziomu 13 000 USD jest postrzegane przez pseudonimowego tradera „Salsa Tekila” , który zauważył, że 13 000 USD jest przeszkodą na drodze do rekordowego poziomu w historii, jak wskazano w poprzednich trendach makroekonomicznych.Byczy scenariusz BTC w dużej mierze zależy od tego, jak zareaguje powyżej kluczowego poziomu 10500 USD. Jeśli to wsparcie osłabnie, nastrój może się zmienić, ale ogólnie rzecz biorąc, traderzy pozostaną neutralni i optymistyczni.

Handlowiec kryptowalut Cantering Clark wyraził opinię, że znaczny ruch cenowy jest nieuchronny, ponieważ zmienność BTC, która osiągnęła najniższy poziom 20%, może gwałtownie wzrosnąć w nadchodzących miesiącach.