Nigel Green, dyrektor generalny deVere Group, sprzedał połowę swoich zasobów Bitcoin w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ „należy je teraz traktować jak każdą inną inwestycję – sprzedawać drogo i kupować ponownie w spadkach”, zgodnie z niedawnym post na blogu.

„Wierzę w Bitcoin”

Według trackerów w momencie jego likwidacji cena Bitcoin Trader właśnie przekroczyła 20 tysięcy dolarów, drukując nowy rekord powyżej 24 tysięcy dolarów. Jednak dla uniknięcia wątpliwości Nigel powiedział, że jego decyzja nie była spowodowana brakiem wiary w kryptowalutę.

Zamiast tego, wyjaśnia, chodziło bardziej o czerpanie zysków.

Nigel to zauważa luźny Polityka monetarna wymuszona przez rządy potrzebą wspierania gospodarek zmusza inwestorów do korzystania z Bitcoina, narzędzia, które pojawiło się jako alternatywa dla złota jako zabezpieczenie przed inflacją.

Ponadto wejście megalitów z Wall Street i globalnych firm płatniczych jest cenne dla kryptowalut i zwiększy zainteresowanie konsumentów:

„Z niektórymi z największych światowych instytucji – wśród nich międzynarodowymi firmami płatniczymi i gigantami z Wall Street – gromadzą się w kryptowalutach i wnoszą ze sobą swoją ogromną wiedzę i kapitał. To oczywiście zwiększa zainteresowanie konsumentów. Ponadto, ponieważ rządy nadal wspierają gospodarki i zwiększają wydatki z powodu kryzysu koronawirusa, inwestorzy będą coraz częściej patrzeć na Bitcoin jako zabezpieczenie przed uzasadnionym problemem inflacyjnym. ”

Trajektoria cen Bitcoin jest niezaprzeczalnie w górę

Pod koniec października PayPal oficjalnie ogłosił swoje wejście do kryptowaluty, mówiąc, że będzie obsługiwał kilka kryptowalut, w tym Bitcoin.

Cena BTC wzrosła po tej wiadomości, tworząc podstawę do ostatecznego wybicia powyżej 20 000 USD. Od tego czasu para BTC / USD poszybowała ponad kilka ścian sprzedaży, osiągając 34,7 tys. USD 3 stycznia.

Według trackerów od tego czasu ceny spadły z najwyższych w historii do około 31 tys. USD.

Przy obecnym spadku, może to stanowić kolejną okazję dla Nigela do załadowania większej ilości BTC za tanią, ponieważ „długoterminowa trajektoria cen Bitcoina jest niezaprzeczalnie w górę”.

Zgodnie z najnowszą ankietą grupy deVere, 75 procent inwestorów o wysokiej wartości netto zostanie w pełni zainwestowanych w kryptowaluty przed końcem 2022 r. W połączeniu z wewnętrznymi właściwościami monety i wejściem instytucjonalnym cena BTC / USD może wzrosnąć w dłuższej perspektywie.